Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Hirošimě se vyrábí komponenty pro přehrávače Blu-ray

Přehrávač rodiny Panasonic DIGA, který podporuje Blu-ray nosiče. Ilustrační obrázek.
foto: Panasonic
 

Japonská společnost Sharp zahájila produkci "modrých" laserových diod. Ty jsou klíčovým stavebním prvkem přehrávačů nové generace - Blu-ray a HD DVD, kterých by tak měl být na trhu dostatek. Závod Sharpu stojí v Hirošimě.

20.12. 2006 14:03

Laserové diody používané pro výrobu poslední generace přehrávačů optických médií jsou v současnosti nedostatkovým zbožím. [celá zpráva] Počátkem příštího roku by tomu i díky Sharpu mělo být jinak.

Například herních konzolí Sony PlayStation 3, které obsahují Blu-ray mechaniku, by tak měl být dostatek.

Sharp plánuje v Hirošimě vyrábět kolem 150 000 kusů diod měsíčně. Koncem příštího roku se má toto číslo zvýšit asi trojnásobně - Sharp totiž oznámil, že do rozšíření výrobu bude investovat několik miliard jenů (stovky miliónů českých korun).

Japonští analytici se shodli, že Sharp v krátké době příliš na výrobě laserových diod nezbohatne. Ovšem jeho dodávky by měli zaznamenat koncoví zákazníci, protože se má výrazně snížit cena přehrávačů médií nové generace.

Nedostatek modrých laserových diod se stal poměrně značně omílaným tématem - vyústil v katastrofální nedostatek Blu-ray přehrávačů a tím pádem také konzolí Sony PSP 3. [celá zpráva]

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář