Jdi na obsah Jdi na menu
 


KDE Koffice
KDE Koffice

Učíme staré MS Office novým kouskům

12.1.2007 - Připravili jsme pro vás hned dvě aplikace, které zpříjemňují práci s prohlížením a změnou vlastností PDF dokumentů. Nechybí však ani sada Compatibility Pack pro MS Office a především program umožňující sledovat rádio a TV na PC.

Adobe Reader Speed-Up 1.36 – freeware
Toužíte po výrazném urychlení spouštění prohlížeče Adobe Reader? Chcete PDF dokumenty načítat třikrát rychleji? Zkuste tedy naspeedovat Adobe prohlížeč PDF dokumentů.

Společnost Adobe Systems celkem nedávno uvolnila osmou verzi svého prohlížeče PDF souborů. Nebudeme tajit, že tento prohlížeč (stejně tak jako jeho předchozí verze) na rozdíl od své konkurence má jednu podstatnou vadu. Tou je pomalý start. Chcete-li to změnit, začněte používat produkt Adobe Reader Speed-Up pocházející od Josepha Coxe. A co že vlastně přesně umí? Adobe Reader Speed-Up razantně urychluje otevírání prohlížeče PDF souborů. V praxi to znamená, že zakáže jednotlivé plug-iny, které Reader automaticky načítá při každém svém startu a tím tak sníží potřebný čas pro jeho otevření. O kolik se start Readeru zrychlí? Někdy i o desítky sekund. Adobe Reader Speed-Up není nutné ani instalovat. Stačí rozbalit archiv na pevný disk a poklepat na soubor Reader speedup.exe. Poté stačí vybrat položku Speed Up. V následujícím kroku vyberte v políčku Select Speed-Up Mode položku SpeedUp Fast a poté klepněte na tlačítko Start. Další možnost spočívá v označení všech plug-inů, které se nemají deaktivovat. Potřebujete-li se dozvědět o nějakém plug-inu více informací, pak stiskněte tlačítko Plugin Help. Když utilitu Adobe Reader Speed-Up spustíte později znovu, je automaticky vybrána možnost Restore Original Configuration, s jejíž pomocí můžete provedené změny vrátit zpět do původního stavu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (244 KB).

  Adobe Reader Speed-Up


  A-PDF Restrictions Remover 1.2 – shareware
  A-PDF Restrictions Remover pochází z Čínské lidové republiky. A co dokáže? Slibuje, že u dokumentů ve formátu PDF odstraní omezení, která byla nastavena při jejich vytvoření. Jde tedy o jakýsi způsob „hacknutí“ PDF formátu. Touto úpravou se zpřístupní například možnost tisknout dokumenty, kopírovat jejich obsah či je editovat. Navíc můžete odstranit vlastníka a uživatelské zabezpečení heslem. Po instalaci se zobrazí okno, kde vám je vysvětleno, jak s aplikací pracovat. Není to nic složitého. Dokonce není zapotřebí ani aplikaci pro „odemčení“ PDF spouštět. Stačí, když na PDF soubor kliknete pravým tlačítkem myši. Objeví se kontextová nabídka a vy jen vyberete Remove Restrictions. Nechcete-li přepsat původní soubor, potom vyberte možnost Remove Restrictions & Save as. Zkušební verzi je možné využívat po dobu 15 dní.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).

  A-PDF Restrictions Remover


  Microsoft Office Compatibility Pack File Formats - freeware

  Společnost Microsoft vypuštěním kancelářského balíku MS Office 2007 přidělala práci svým uživatelům formátu DOC, XML atd. a nejen jim. Kdo totiž vytvoří dokument v tomto novém balíku programů a uloží ho pod novým formátem Microsoft Office Open XML, nebude ho možné přečíst ve starších verzích Office a v konkurenčních produktech. Aby byla možná výměna mezi dřívějšími verzemi sady Microsoft Office a verzí Microsoft Office 2007, je tu utilitka Microsoft Office Compatibility Pack File Formats. Sada Compatibility Pack je k dispozici pro verze aplikací Word, Excel a PowerPoint v sadě Microsoft Office 2000, Office XP a Office 2003. Stáhněte a nainstalujte sadu a po dokončení instalace budou moci aplikace z MS Office nejen číst nové formáty souborů sady Microsoft Office 2007, ale také do nich zapisovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (27 MB).

  Microsoft Office Compatibility Pack File Formats


  Micropro E-radio Manager 1.26 – shareware

  Českých aplikací umožňujících příjem rádií se v poslední době urodilo jako hub po dešti. Avšak produkt Micropro E-radio Manager má svému uživateli co nabídnout a jistě si tedy vaši pozornost zaslouží. Aplikace obsahuje více než 105 nejznámějších českých a 10  nejznámějších slovenských rádií. To však není vše. Od své konkurence se liší především tím, že umožňuje sledovat i TV. Naladit lze až 30 českých, slovenských a zahraničních programů. Rádia můžete poslouchat v kvalitě 16 - 192 kbps (dle volby) a televize v kvalitě 128 - 2028 kbps (dle volby). Aplikaci můžete minimalizovat do systémové lišty vedle hodin, takže neruší při práci. Podporuje možnost přidání vlastních rádií, filtrování dle žánru a kraje nebo hodnocení rádií pomocí hvězdiček. Rádia je možné uložit do MP3 nebo OGG s bohatou možností nastavení kvality. Nahrávání vysílání jde v programu také naplánovat. S E-radio Managerem tak nemusíte vyčkávat na začátek oblíbeného pořadu pro spuštění nahrávání a to díky funkci Nastavení plánování. Do záložky Oblíbené si přitom můžete nadefinovat nejoblíbenější stanice a TV. Aplikaci bychom však určitě vytkli, že občas zamrzá a padá. Na odstranění chyb se však jistě pracuje.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).
 •  

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář