Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Druhý díl sousedů z pekla přináší oproti jedničce několik vylepšení, např. více neherních postav (sousedova matka), zajímavější prostředí, minihry. Ale zůstala jedna chyba. Zábavy si sice užijete do sytosti, ovšem po omezenou dobu. I přesto je výzva dokončit všechny mise na 100%, tedy získat maximum mincí a ještě vyhrát speciální ocenění.

 

Princip miniher : Jde o to udržet pomocí myši obrázek předmětu co nejblíže středu kruhu (v podobě bílého obrysu předmětu) po určitou dobu. Tou se myslí vyplnění kruhu zelenou barvou. Barva stoupá, pokud se vám daří udržet obrázek blízko středu. V opačném případě klesá.

 

Určitě v nastavení vypněte trikovou kameru. Je pevně vázána na souseda a nejde s ní uhnout !

 

Postavy : Jednička byla na různé charaktery dost skoupá. Kromě souseda jste mohli potkat jen jeho zvířenu - psa, papouška, rybičky. Ve dvojce oproti tomu přibylo spoustu růných postav! Třeba sousedova matka. Pozor, je nebezpečná a uvidí-li vás, jste v koncích. Naproti tomu Olga a její synáček si vás nevšímají a je jim jedno, jestli kolem plezírujete. Pak tady najdete spoustu zvířat, jako slona, býka (soused je neustále tyranizuje), pejska (matčin miláček, běda, jestli se mu skřiví vlas!), ale i kraby, papouška a ježovky.

 

Teď k samotnému návodu. Kdo se ho bude držet, získá všechny mince i zlatou cenu navíc. Všechny názvy věcí i misí jsou totožné s těmi za použití češtiny.

 

 

A. Všichni na palubě

 

První scénář slouží zároveň jako tutorial. Řiďte se instrukcemi a splníte tři ze čtyř triků. Poslední finta už zůstane na vás. Seberte z hrnce špagety a nastrčte je do námořnické čapky. Jednoduché.

 

 

ČÍNA

 

1) Tajný útok 

 

Z odpadkového koše vyhrabte žraločí ploutev. U jezírka roste rákosí. Utrhněte jeden stonek. Na pláži u Olgy najdete kyblík, pilouna (utrhněte mu hlavu - nebojte, je mrtvý), chaluhy a z díry v písku vyšťouchněte rákosem kraba. Kyblík použijte k výlovu elektrického platýze z akvária. Hned ho zase vypusťte do jezírka. Počkejte, až soused vyjde nahoru. Na jeho časti pláže shoďte na zem hrábě a překryjte je chaluhama, pak do chladničky s pivem nastražte kraba. Ponorku zkrášlete žraločí ploutví. Nakonec přeřežte zábradlí mostku.

 

2) Kabinka je obsazena

 

U stánku vytáhněte z kabelky punčochy a vemte paprikovou omáčku. Nahoře leží dělové koule. Jedna se bude hodit, stejně jako vedle stojící nádoba oleje. Poslední užitečná věcička je klíč (u záchodu).

 

Věci postupně narafičte takto. Dobu, kterou soused tráví na záchodě, využijte k opravě agregátu pomocí punčochy. Soused sejde dolů. Rychle pálivou omáčkou potřete toaletní papír a zrezlou páku rýžového sila namažte olejem. Poslední dvě finty jsou zřejmé. Kouli zamaskujte do melounu a klíčem trochu polaďte kolo, aby se sousedovi dobře jezdilo...

 

3) Pro koho zní gong...

 

Z automatu vylovte plyšového medvídka. Následně ho směňte s klukem za dětské konfety. Ve stejné části najdete ještě dva zajímavé předměty - cihlu a nůžky na bonsaje. U stánku leží na zemi miska, do níž naberte trochu omastku, který si dozorce gongu v jednom kuse maže na vlasy. No a nezapomeňte na tyčku od slunečníku. Stojí v podstavci, kousek od vozíku s Olgou. Rukojeti vozíku hned pomažte omastkem. Místo polystirenové cihly  položte opravdovou. Vystupte po schodech. Paličku na gong trošku prodlužte, s tyčkou slunečníku žádný problém. Doprava a místo jednoho párku strčte do rohlíku konfetu. Potom dole zpřestříhejte náhrdelník a vzácnou mísu čínské dynastie potřísněte omastkem. Všechno, dobře se bavte.

 

4) Pingpongový trenér

 

Kuchařovi v nestřežené chvíli čapněte brýle. Z klece s husou vytáhněte vejce. Přejděte vedle k jezírku a v krabici se nachází duše. Na zemi se válí kladivo a pár hřebíků. Sejděte na pláž. Kotvě odvažte lano a krabička skrývá petardy. Petardu seberte a vražte ji do praskliny na zadní sošce lva u jezírka. Zapálíte ji slunečními paprsky, které prochází přes brýle. Ustřelenou hlavu si nechte. Počkejte, a když soused dohraje stolní tenis, zaměňte míček za vajíčko. Soused lyžuje a pak jde nahoru dát si úhoře. Přibijte lyže k molu. Úhoř byl dobrý. Hoďte na hromadu této sousedovy pochoutky duši. Pak, až se ten vůl pobaví s rachejtlemi, k nim přivažte lano a na stavbu z písku dejte hlavu sochy lva.

 

 

B. Zásah každou ranou

 

K sousedovi se na lodi přidává jeho hnusná matka. Podle odborného vedení se naučte, jak u ní může soused propadnout v nemilost - první trik splněn. Vyskočte z roury a běžte ke spící matce. Soused sešel dolů. Z automatu vemte lepidlo a ze země psí deku a plyšáka, který je v oblibě u sousedovic psa. Lepidlo namatlajte na petardu (sekce vpravo nahoře). Projděte kolem matky a po schodech. Touto dobou by měla pořád spát. Soused cvičí s činkou. Plyšáka hoďte do koše mezi ostatní. Soused docvičil a uvolnil tak sekci vlevo dole. Seberte z truhly provázek. Zablešenou deku přehoďte přes činku místo ručníku. Zpátky vlevo a provázek použijte na harpunu. Teď už se jen vyhýbejte zrakům matky a souseda.

 

 

INDIE

 

1) Maminčin drahoušek

 

Na břehu usychá pár ježovek. Jednu uschovejte. U červeného mopedu leží pedál a u zeleného pružina. Obojí seberte. Dále uvidíte díru, úkryt krabů. Vylovit se dají pomocí kleštiček z grilu. U sousedovy deky stojí whiskey. Postavte ji na stůl barmanovi. Opije se a vy si tak můžete vzít kyblík, který naplníte vodou z kohoutku vedle bazénu.

 

Máme vše, sousedovi připravíme "okruh děsu". Začínat bude u bazénku a končit tamtéž. Takže... Pod odrazový můstek dejte mocnou pružinu. Kyblík s vodou přistavte slonovi k chobotu. Na pláž k Olze a do ulity strčte kraba. Dalšího si vytáhněte z jamky. Druhý krab půjde do vodního příkopu písečného hradu. Ježovku hoďte na deku. Touto dobou by si už soused měl užívat vámi nachystané nechutnosti. Svým skokem ulomil tyč od žaluzie, stínící matku. Pomocí pedálu žaluzii stáhnete. Znovu pod prkno dejte pružinu, kterou soused vytáhl.

 

2) Nad mraky

 

V sekci, kde začínáte, seberte balónek a rýč. Nalevo vytáhněte z díry myšku. Sejděte k haldě kamení u přístěnku, kam zalézá matka. Položte tam myšku, uloví ji had a vy ulovíte hada. Další tři věci u přístěnku jsou drát, křída s houbou a oblé prkno s hřeby (divné  to pojmenování). Skočte k díře a vylovte další myš.

 

A jak dosáhnout maximálního hodnocení ? V momentě, kdy soused půjde dolů (zrovna byl nad mraky na vyhlídce), jděte přivázat k houpačce rýč a zaklínači do flétny strčte balónek. Jděte sousedovi v stopách. Na brousič bot použijte oblé prkno. Potřebujete přemalovat čáru, ale zuřivý slon je nebzpečný. Pusťte k němu myš, aby se vylekal, a využijte chvilky bez jeho přítomnosti k posunutí čáry trošku blíž. Nahoře drátem propojte kaluž a pojistky. Do misky s almužnou, kterou soused pravidelně vykrádá, nastražte hada. Teď k poslední fintě. Je potřeba vyčíhnout ten správný okamžik, shodit hrábě poblíž přístěnku a pustit psa z provázku. Tato akce by měla plynule navazovat na všechny předchozí.

 

3) Spalován tohou

 

Popadněte žhářské vybavení a nožíkem uřízněte kytky nahoře. Naservírujte je posvátné krávě. Vysere kravinec. U stánku si vypůjčte pleny a dmýchadlo. Počkejte si, až soused odejde od přístroje na zmrzlinu a dejte do něj kravinec (zmrzlina s chutí kravince, hmm, nový druh!). Soused se povozí na kravičce. Přeřežte ji postroj. Pak nahoru a do strouhy nalijte benzin. Teď bude chvilku trvat, než ten hlupák vyjde z Taj Mahalu a pobaví  se přecházením uhlíků. Potom hoďte sirku na kanál, pak rozdmýchejte uhlí. Trošku ho vemte na azbestové pleny. Ještě dolijte do žlabu s vodou benzín a šup do koše. Poslední žertík spočívá v položení horkých uhlíků do sousedových papučí (nebo co to nosí). 

 

4) Osvícení

 

Zvedněte jednu ježovku z pláže kousek od místa vašeho začátku. Zamiřte vlevo a až se Olga bude koupat, seberte ji podprsenku. Naberte do ní meloun z hromady u slona. Vytvoříte si tak prak, kterým shodíte a rozbijete lampu na stožáru u sousedova lehátka. Vedle stojí opalovací krém a na moři plave kriketová pálka. S krémem v ruce potřete skákací prkno. U něj taky najdete dlohou rybářskou síťku. S tou došáhnete na pás s nářadím, přehozený přes dřevěnou tyč stožáru. Z pásu se budou hodit kleště. Vemte je a odkruťte ventil výpustě. Bazén vyteče a v kaluži se válí chobotnice. Ještě ke slonovi a z misky zabavte kost.

 

A teď k trikům. V sekci se sprchou počkejte na souseda, který si nasadí turban a půjde nahoru. Právě do turbanu strčte ježovku a z mořského břehu si vemte novou. Vyjděte po stopách souseda ke slonovi a postavte mu tam kriketovou pálku. V klidu počkejte, soused vrátí psa, vyspí se a znovu pro něj půjde. Pak mu na lehátko dejte druhou ježovku. Na misku, kde pes sedí (zrovna tam není), položte kost. Samozřejmě, když bude matka spát. Pak se v klidu někam uchylte. Jakmile bude mít soused za sebou první deprese z ježatého turbanu, narafičte do něj pro změnu chobotnici.

 

 

C. Soused přes palubu

 

Piosár oplývá nadbytkem citrónových tablet, tak jich pár uberte. Dole v soukromé kajutě seberete hřebík, na němž visí obraz, minci ze šuplíku a zkažený salám. Vyjděte na palubu a zamiřte k člunu. Je u něj použitelná věc, bomba se stlačeným vzduchem. U lehátka, kde odpočívá matka, hlídá psík kabelku. Předhoďte mu salám. Zaměstná se, tak vytáhněte z tašky pilník na ztvrdlou kůži. Na stěně ještě visí hasicí přístroj. Pilník záhy použijete k přehození symbolů dámyxpáni u záchodů. Bombu se stlačeným vzduchem dejte dítěti a běžte si vzít další.

 

Opět budete provádět srandičky tam, odkud soused zrovna odešel. Začněte u bonbónů, mezi které přisypte toaletní tablety. Na prut přidělejte zkroucený hřebík. Potom přepilujte ocelové lanko, držící člun. Když už soused odešel nahoru, nádobou se vzduchem přiškrťte plovací vestu a hasák vyměňte s bombou vzduchu na potápěčském vybavení. Pozorně sledujte, jak se soused baví. Poslední vtípek je zavolání do jeho soukromé kajuty. Proveďte to, až si vyzkouší vestu.  

 

 

MEXIKO

 

1) Akce !

 

Začínáte u mechanického býka. Mrtvole zabavte tupý nůž, už ho nebude potřebovat. U býka živého stojí plechovka červené barvy, která, jak známo, býky rozčiluje k nepříčetnosti. Ptačí hnízdo ukrývá vedle menší sochy ukrývá jeden ze dvou rubínů. Druhý má u sebe i s euromincí kostlivec pod deskou. Ta kryje bodliny a zvednete ji jedině páčidlem. Páčidlo najdete nahoře u trůnu, společně s kukuřicí. Podruhé a naposledy se páčidlo hodí k odstranění dřevěných desek, jenž zakrývají starý důl. Tam najdete dynamit. A nezapomeňte na smůlu, lepící se na kmen vedle jámy s bodlinama.

 

Nyní k trikům. Schovejte se do důlního vozu. Hned jak se soused povozí na býku, nastražte tyto tři pasti. Býka potřísněte smůlou, lavičku potřete barvou a do doutníku dejte dynamit. Touhle dobou už soused skočil do vody a půjde nahoru. Přikrmte papouška kukuřicí a do přístroje hoďte minci - lodička se uvolní. Teď budete operovat v oblasti sochy a trůnu. Nejlépe bude počkat, až soused z těchto dvou sekcí odejde zapálit si doutník. Dva rubíny strčte do očí sochy-trůnu. Roztočí se kamenné kolo, takže můžete nabrousit nůž. Ostrým břitem přeřežte lano nad propastí. A je to, dobře se bavte !

 

2) Jíst a být sněden

 

Ze začátku pěkně posbírejte všechny předměty. Trošku cementu z pytle. U trůnu rostou kytičky a válí se tam taky ruka sochy. Na pláži vemte jedno stehýnko, piraní zuby, láhev tequily a do zavařovačky (k nalezení vedle živého býka) pochytejte termity. Nakonec utrhněte chili papričku z velkého trsu, nedaleko mola.

 

Skočte do důlního vozíku. Čekejte do té doby, než soused odejde ze sekce s živým býkem otravovat masožravou rostlinku. Vyjděte nahoru a do koupelové soli u vany nasypte cement. Býk má u ohrádky korýtko, kam mu naservírujete květiny. Soused odešel k Olze. Nakrmte masožravou rostlinku kuřecím stehnem a nasaďte ji piraní zuby. Do jídla na stolku přidejte chili papričky a do pití tequilu. Pokud půjde kolem matka, nezapomeňte se schovat do rozbité sochy. Pak sejděte k molu a zavařovačku plnou termitů strčte do košíku na loďce. Dále na ovládací páku k mechanickému býku použijte ruku sochy. Poslední trik spočívá v nastražení vosího hnízda do pinaty, kterou soused chodí mlátit. Hnízdo spadne na zem, když soused vyprovokuje býka.

 

 

D. Nepropadejte panice !

 

Poslední mise. Jděte doleva a zvedněte koberec. Přehoďte ho přes díru. Ještě nezapomeňte na munici do signální pistole. Teď musíte počkat, než se soused předvede matce s pistlí a ta usne. Přijďte k ní a z kabelky vemte prášky na spaní. Pod rohožkou se ukrývá číselný kód, na zemi se válí střepy. Do pistole dejte munici. Hned jak soused odejde od bedny, už tam buďte a přeřezávejte lanko střepem. Jinak to nestihnete a matka vás dole načapá. Pak zase doleva ke sprše. Opět vyčkejte, až matka usne (předtím souseda zmazala) a schovejte se na křeslo. Soused podruhé spadne do díry, bedna se rozbije a vypadnou z ní dvě ryby. Nechoďte však pro ně hned, hezky schováni za novinami tiše sledujte kroky všech nepřátel. Nechte souseda vynadávat, pak odejde ke sprše, k Olze, znovu vyzkouší pistoli a potom jde zase ke sprše, tentokrát však kolem Olgy. Vyskočte, rychle pro ryby, zpátky kolem matky a jednu rybu narafičte do květiny. Kolem matky se vraťte k díře a potom, až tam soused nebude, ke sprchám. Přijde Olga, vystrčí kbelík a vyhodí hadřík. Sebrat a na kbelík položte druhou kluzkou rybu. Okamžitě se vydejte hadříkem omýt skleněnou tabuli vedle stolu s květinou. Sklo je čisté. Na nic nečekejte a kolem díry a spící matky znovu dojděte k tabuli. Mezitím do ní narazil papoušek a soused šel od matky ke sprše. Omráčenému papouškovi zabavte klíč a odemkněte si cestu do kajuty. Kapitánovi vhoďte do hrnku s grogem prášky na spaní. Jakmile odpadne, odjistěte kolo pomocí číselného kódu na papírku. Schovejte se za křeslo.

 

Hra končí kratičkým videem.

 

KONEC.

Scorpion's cheater

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hodnocení

(Filip , 29. 10. 2010 22:04)

Fakt super hra. Mám u všech levlů zlatou sochu. Naprosto perfektní hra

Harpuna

(Leny569, 8. 7. 2007 9:19)

prosím vás mě v misi zásah každou rannou nejde nahodit provázek na tu harpunu. Je to vůbec u tich plyšáků