Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hardcore hráči zpozorněte, na trhu se objevila deska Striker Extreme

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Základní deska Asus Striker Extreme
Co běžný počítačový uživatel pranic neocení, to náruživý uživatel počítačové zábavy jen uvítá. Řeč je o nové základní desce Asus Striker Extreme s podporou čtyřjádrových procesorů a propracovaným osvětlením, které dovoluje bezpečně šťourat do systému i v naprosté tmě.

Přítmí a nedostatek přirozeného světla jsou totiž přirozenými souputníky mnoha herních arén, kde se hráči snaží porazit jeden druhého. Ovšem v případě, že jejich stroj vypoví činnost, častokrát nelze z výše uvedených důvodů do útrob počítače bezpečně zasahovat.

Právě toto se snaží napravit Asus a jeho Striker Extreme (že by si firma vypůjčila pro svůj produkt jméno hry Counter Strike?). Onou novinkou je panel LCD Poster umístěný na pozadí I/O jednotky, který namísto kódů zobrazuje názvy jednotlivých bootovacích procesů.

V případě, kdy systém nereaguje kvůli špatnému spojení nebo konfiguraci, tak LCD Poster zamrzne na názvu zobrazovaného procesu, který vytuhnutí způsobil, a umožní přesně zjistit, co je třeba vyladit.

Nevadí ani málo světla

Druhou vychytávkou, která nalezne uplatnění v tmavých herních kobkách, je funkce EL I/O, která zajišťuje osvícení zpětného I/O panelu, díky čemuž je do útrob počítače rázem poměrně slušně vidět.

LED na desce navíc zajišťují osvětlení návěští na motherboardu. Uživatelé mohou LED zapnout spuštěním I/O na pozadí, přičemž toto přepnutí rovněž deaktivuje všechny ostatní okruhy na základní desce s výjimkou LED, které zajišťují bezpečnost během potíží se systémem. Kromě umožnění snadného DIY (Do It Yourself - udělej si sám) oživují tyto dvě funkce systém příjemným osvětlením.

Hardware

Striker Extreme je založený na čipové sadě nForce 680i SLI s podporou procesorů Intel Quad-Core a technologie Nvidia Quad-SLI. Je rovněž připraven pro 1,333MHz FSB.

Cena novinky se na americkém trhu pohybuje od 379 do 400 dolarů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář