Jdi na obsah Jdi na menu
 


A. Tipy :

- Za žádnou cenu nestřílejte hlučnou zbraní poblíž větší skupiny nepřátel. Pokud však nebudete mít jinou možnost, snažte se alespoň krýt za překážkami.

- Falconem .357 se můžete relativně snadno a v klidu zbavit i více nepřátel pohromadě. Stačí se jen strefit do hlavy.

- Vždy používejte svůj dalekohled. Nejenže uvidíte mnohem dál, ale rovněž se vám detekují pohyblivé cíle.

- Pokud víte o větší skupině nepřátel, je výhodné zalehnout a buďto se pokusit kolem nich nepozorovaně proplížit, nebo je postřílet postupně.

- Nikdy v inventáři nemějte společně M4, AG36, M249 SAW MG a OICW ! Všechny mají totiž společné náboje, tudíž jakmile vystřílíte náboje v jedné zbrani, nebudete mít munici do žádné z nich !

- Pečlivě prozkoumávejte všechny lokace, ve kterých se zrovna nacházíte ! Můžete najít náboje, zdraví, neprůstřelnou vestu nebo jiné užitečné předměty.

- Neostýchejte se v používání vozidel nebo člunů. Mohou vám nejen ukrátit cestu, ale i pomoci v boji. Například 4WD se dá skvěle použít jako raketometné nebo kulometné stanoviště. Totéž platí i pro čluny.

- Při zaměřování s odstřelovačskou puškou musíte zalehnout.

- Když budete mít možnost doplnit si náboje, tak si nejdříve všechny zbraně nabijte. Vyvarujete se ztrátám potřebné munice.

- Snažte se kolem nějakých nepřátel i proplížit. Nejenže ušetříte několik nábojů, ale budete se cítit jako James Bond

- Na neviditelné mutanty stačí použít termovizor (Cry Vision).

J.

B. Tipy na nastavení grafiky :

1) Minimální konfigurace

 L : CPU 700MHz, 258 MB RAM, grafická karta Nvidia GeForce 4MX, 64MB RAM. Pokud nastavíte všechny detaily na Low (nejnižší), hra se vám bude hýbat docela plynule.

2) Klasická konfigurace

Na této sestavě hraji já sám : CPU 1GHz, 383 MB RAM, grafická karta Nvidia GeForce FX5200, 128 MB RAM. Tady si můžete dovolit nastavit všechny detaily na střední (Medium) a kvalitu vodních ploch na vysokou (High). Hra vám půjde trochu cukavě, ale můžete si užít pěkné grafiky a skvělých efektů (1024x768).

 

3) Naprosto vyhovující konfigurace

 J : CPU 3 GHz, 1 GB RAM, grafická karta Nvidia GeForce FX 5950 Ultra (nebo Ati Radeon 9800 SE) , 256 MB RAM. Zde můžete bez obav nastavit všechny efekty a detaily na úplné maximum (Ultra High). Dost přemrštěné nároky, nemyslíte ?

 

- Obyčejná mačeta, která v celé hře nemá téměř žádné uplatnění a jen zabírá místo v inventáři. Navíc nebudete mít tolik možností, abyste ji efektivně použili.

2) Falcon.357

Kapacita zásobníku : 8

Celkový počet nábojů : 150

- Velice účinná pistole, do které však není tolik nábojů, kolik by člověk očekával. Používá průrazné náboje, tudíž je vhodná i na nepřátele s neprůstřelnou vestou. Její nevýhodou je, že pokročilejší vojáky splným obrněním jen polechtá (totéž platí o raketometných mutantech). Má pouze primární mód.

3) M4 Carabine Assault Rifle

Kapacita zásobníku : 30

Celkový počet nábojů : 300

- Vaše nejoddanější a nejspolehlivější společnice i v těch nejhorších situacích. Za tento samopal budete vděčni až do konce první poloviny hry. V primárním modu můžete střílet dávkou, v sekundárním modu pak jednotlivými ranami.

4) P90 Submachinegun

Kapacita zásobníku : 50

Celkový počet nábojů : 300

- Malý, lehký a kompaktní samopal jako stvořený pro záškodnické akce. Má velice slušnou kadenci, účinkem se řadí k průměru a obsahuje pouze primární mód střelby (dávka).

5) Jackhammer Shotgun

Kapacita zásobníku : 10

Celkový počet nábojů : 50

- Náramně účinná rychlopalná a masivní poloautomatická brokovnice, vhodná zejména do interiérů, ve kterých dokáže natropit doslova paseku (a stěly nepřátel to samé). Stejně jako P90 SMG i Jackhammer obsahuje pouze primární mód.

6) MP5 Submachinegun

Kapacita zásobníku : 30

Celkový počet nábojů : 300

- Vynikající zmetek. Je velmi slabý a dost kope. Jeho jedinou výhodou je tlumič - bohužel tím jeho přednosti končí. Vlastně ještě jedna výhoda - má své vlastní náboje, nevyplýtvává tudíž kapacitu lepších automatických pušek. Pokud můžete, raději si ho neberte. A pokud přece, tak ho alespoň nepoužívejte. V primárním modu střílíte dávkou, v sekundárním modu jednotlivými střelami.

7) AG36 Assault Rifle

Kapacita zásobníku : 30

Celkový počet nábojů : 300

- Důstojná náhrada M4 Carabine. Její vysokou výhodou je přimontovaná optika (dvojnásobný zoom). Na rozdíl od M4 má i vyšší kadenci a o něco vyšší účinnost. Zároveň je tišší a kromě optiky má také integrovaný granátomet (ovšem s poněkud malým dosahem). V primárním modu střílí dávkou, v sekundárním modu se zbraň přepne na granátomet.

8) OICW Advanced Assault Rifle

Kapacita zásobníku : 40

Celkový počet nábojů : 300

- Excelentní moderní výkonná automatická puška s velmi robustní optikou (1x zoom). Například do vrtulníku stačí vystřílet jediný zásobník a helikoptéra exploduje. Hned jakmile se k OICW dostanete, vyhoďte M4 nebo AG36 a okamžitě si ji přivlastněte ! Je mojí nejoblíbenější zbraní. Aby toho nebylo málo, má stejně jako AG36 integrovaný granátomet, nyní ale v poloautomatickém provedení s mnohem vyšším dosahem a přesností. Prostě puška jak má být. V primárním modu střílí dávkou, v sekundárním modu se zbraň také přepne do granátometu.

9) AW50 Precision Sniper Rifle

Kapacita zásobníku : 5

Celkový počet nábojů : 30

- Klasická odstřelovačská puška s až 24násobnou přibližovací optikou. Jedinou vadou na kráse shledávám v poněkud nevýrazném zaměřovači, což pro odstřelovače není zrovna výhodou. Jinak je však velice účinná a určitě se vyplatí ji táhnout s sebou. Má však jen primární mód střelby. Nezapomínejte ale při zaměřování zalehnout, jinak zbraň bude mít neuvěřitelně velký rozkyv a nic byste netrefili.

10) M249 SAW MG Heavy Machinegun

Kapacita zásobníku : 100

Celkový počet nábojů : 300

- Konečně také něco pořádného. Robustní útočný kulomet vzhledově velice podobný s M60. Snadno se přenáší, má vysokou kadenci a bezvadnou účinnost. Bohužel se vám do rukou dostane zhruba tak na osm procent z celé hry. Škoda. Obsahuje pouze primární mód, a to střelbu dávkou.

11) Rocket Launcher RLX 9157

Kapacita zásobníku : 4

Celkový počet nábojů : 10

- Velmi zajímavý a také velmi kolosální čtyřhlavňový raketomet. Munice do něj je jako šafránu (ale když už něco najdete, snažte se to šetřit a hned to nevyplácat na jednoho vojáčka). Hodí se na vrtulníky nebo na početnější skupinky (těžkooděnci, atd.). Naopak na pohybující se cíle je nedostačující (pomalé rakety). Tento drobeček vyniká ještě jednou vlastností, a to čtyřnásobnou přibližovací optikou (na raketometu celkem neobvyklé J). Stejně jako jeho předchůdci i on má pouze primární mód střelby (jednotlivá raketa).

12) Explozivní granát

Maximální počet kusů : 6

- Klasický ruční granát s časovým jističem. Vhodný pro větší skupinky nebo na mutanty.

13) Oslepující granát

Maximální počet kusů : 6

- Po použití tohoto granátu dojde k proražení nádržky, čímž celá obrazovka zbělá a nepřátelé nic neuvidí. Totéž ale platí i pro vás v případě, že si ho hodíte přímo pod nohy.

14) Kouřový granát

Maximální počet kusů : 6

 

15) Kameny

Maximální počet kusů : Neomezen

- Slouží především k odlákání pozornosti nepřátel. Pokud někoho trefíte třeba i do hlavy, nic se mu nestane. Jinak jsou celkem k ničemu.

 

D. Příslušenství :

1) Kapesní baterka

- I když je v okolí tma tmoucí nejtmavší, baterka vám vždy alespoň trochu pomůže.

2) Termovize

- Můžete s ní objevit neviditelné mutanty a rovněž vám může pomoci při průzkumu terénu. Kapacita baterie je však velmi malá a vy budete muset po relativně krátké době opět čekat, než se baterie dobije (a že to nějaký ten čas trvá !).

3) Dalekohled

- Nejmilejší společník. Dokáže přiblížit až 24x, dokáže rozpoznat a identifikovat živé a pohybující se cíle, je schopen vidět ve tmě a můžete s ním odposlouchávat. Prostě fajn věcička.

4) Magnetická karta

- Slouží k přístupu do zamčených oblastí, ať to jsou muniční sklady, normální vojenské prostory nebo vědecké kanceláře. Lze ji najít u mrtvol nebo na stolech. Karet je několik druhů (liší se pouze barvou).

 

E. Návod :

1) Training

Ocitáte se v jeskyni. Neváhejte a projděte kanálem. Postupně vykonejte následující akce : úkrok, skrčení, přeskočení, zalehnout, vstát a vylézt po žebříku (mimochodem kostlivce poblíž jste již určitě jednou viděli

Na lelkování ale moc času nemáte, proto sejděte v přikrčení kousek dolů a na domku u břehu se zaměřte na žlutou nádobu s benzínem. Chytrému napověz, hloupého kopni

Nyní máte jít do chatky nahoře na kopci, kde na stole leží dalekohled (vaše druhá ruka). Doběhněte tedy k němu a vezměte si ho. Sejděte opatrně dolů a dalekohledem nasnímejte celou oblast (na radaru vám přibylo trochu teček

Doyle vás kontaktuje a zadá vám další úkol. Vydejte se na východ. Cestou narazíte na domek se třemi vojáky, nedaleko je bugina se dvěma vojáky (kterou můžete zničit zezhora z kopce (tam, kde pobíhal čuník). Na kopci nad domkem je 2WD Vehicle (džíp s náhonem na zadní kola - je mnohem lepší než bugina), který se nezdráhejte vypůjčit (hodí se vám zejména raketomet připevněný na rámu na zadní části vozidla hned vedle kulometu - stačí stisknout klávesu pro změnu režimu střelby). Jeďte dále a cestou zničte veškerý odpor. Za chvíli dorazíte k pláži - zde se hlavně zaměřte na džíp vzadu (raketa) a motorový hlídkový člun vpravo (vystupte a zastřelte posádku - v džípu byste byli snadným cílem). Odsud je to již jen kousek k vašemu cíli. Můžete se projet buginou nebo si vypůjčete hlídkový člun a doplujte až k vraku lodi. Zde vás napadne další hlídkový člun, který zničte a skočte do vody. Potopte se, co možná nejblíže ke dnu a doplavejte až k otvoru v trupu lodi (vyplavejte na hladinu a zorientujte se). Hned jak vplujete dovnitř, vojáci vám zatarasí cestu a spustí se animace.

J). Doběhnete do místnosti, kde se přehraje animace se dvěma muži. Skrčte se a projděte pod vodou na druhou stranu. Dojdete k chodbě, přes kterou přeběhněte sprintem (standardně [Shift]), dokud nedorazíte do skladiště s PDA a několika předměty. Jakmile skončí animace, vezměte si ze stolu pistoli Falcon.357 a z regálu nějakou munici. Na druhé straně skladiště je neprůstřelná vesta a granát. Dveřmi vyjděte ven a kochejte se grafikou J. J. Kdo je chytrý, ten do nádoby střelí a zabije tak dvě mouchy jednou ranou. Poté jen postřílejte několik přibíhajících nepřátel a dojděte do domku nedaleko. Postupně projděte všemi chýšemi a posbírejte co můžete. Ve třetí chýši jsou hledané náboje.J). Doplavte na druhý břeh z pravé části a připližte se ke věži na kopci (klávesa pro zalehnutí). Na věži hlídkuje voják - můžete ho buďto zastřelit ze zdola nebo vyšplhat po žebříku když se otočí zády k vám a zastřelit ho až nahoře. Vystřelte samopalem přímo k základně, čímž si přivoláte další bandu nepřátel, které postupně z věže zlikvidujte (skvěle se na to hodí Falcon.357). Až bude klid, sešplhejte po žebříku zpět na zem a jděte k táboru. Možná se zde bude ještě jeden nebo dva vojáci skrývat, tak je zastřelte a vejděte do stanu s nápisem Head Quarters (velitelský stan) - je to ten první od břehu. Ze stolu si vezměte magnetickou kartu a otevřete si s ní dveře ve zbrojnici (Armory), kde se můžete trochu dovybavit. Pokud se chcete pokochat enginem hry, můžete rozstřelit zábranu, za kterou je nádrž s benzínem (a ta se elegantně dokutálí až dolu do tábora), můžete ustřelit boxovací pytel (a ten pak spadne na zem) a můžete rozstřelit druhou nádrž s benzínem (která hezky exploduje). Nakonec doběhněte k bugině a nastupte do ní (klávesou [F1] si můžete přepnout perspektivu).

2) Carrier

Skočte do vody a proplavejte šachtou. Vylezte po žebříku nahoru a pokud máte v zásobníku málo nábojů, tak si radši přebijte. Na chodbě na vás totiž čekají tři nepřátelé, kterých se zbavte. Hned jak nepřátele zastřelíte, jděte chodbou a vejděte do místnosti vpravo. Zde je lékárnička a několik oslepujících granátů. Naproti této místnosti je přes chodbu vstup do haly (z místnosti s granáty vede schodiště nahoru, kde můžete vlézt do ventilační šachty dole na zemi a proplazit se do haly na kovovou konstrukci nahoře, kde můžete zastřelit vojáky). Ať tak či tak, jsou zde stejně jen dva.

Až opustíte halu, dojdete na chodbu s ventilační šachtou, ze které stoupá dým. Za dveřmi nalevo jsou opět dva vojáci, které je nutno zlikvidovat. Seberte jejich věci a vyjděte na horní palubu. Šachta vede přímo k žebříku (a ten vede na horní palubu). Vylezte tedy po žebříku a v sousední místnosti zastřelte vojáka stojícího na konstrukci. Zastřelte další tři jeho společníky na chodbě a projděte ní až do první místnosti nalevo, kde je otvor v trupu. Buďto můžete vylézt otvorem na palubu anebo hned co vyjdete, skočit do moře.

Obeplujte si tuto část lodě a z druhé strany vyšplhejte po zavěšené rybářské síti. Zde zastřelte vojáka za kulometem vrtulníku, který na vás zaútočí. Vrtulník odletí pryč a vy se začněte věnovat žoldnéřovi, kterého vidíte z boku (a on vás také). Po jeho smrti vylezte nahoru a z plošiny dalším žebříkem nahoru na palubu. Zalehněte a proplazte se po horním ochozu na druhou stranu. Po cestě zastřelte jednoho vojáka (snažte se ho strefit na jeden zásah do hlavy, jinak začne kolem být rozruch). Touto cestou jste se vyhnuli všem vojákům na palubě, proto nyní můžete na druhé straně lodě opět vstoupit dovnitř. Zde je jedna místnost s jedním vojákem, kterého zastřelte a posbírejte si lékárničku, neprůstřelnou vestu a informace.

Teď se máte dostat na nafukovací člun, abyste mohli odplout pryč. Zde jsou možné opět dva postupy - ten první spočívá v tom, že jakmile skončí animace, přeskočte zábradlí, doplavejte na břeh na druhé straně, zastřelte vojáka vzadu na ochozu a zespodu odstřelte lana uchycující člun. Jakmile dopadne na hladinu, stačí nasednout a odplout.

Druhá varianta je pro zdatné střelce - projděte dveřmi na druhé straně, zastřelte dva vojáky a vyšplhejte po žebříku nahoru. Na horní palubě se už přestřelce nevyhnete, tudíž postřílejte všechny nepřátele (je vhodné zastřelit obsluhu kulometu a následně ho co nejrychleji obsadit) a přejděte po dřevěném mostíku (pokud si věříte a doufáte, že s vámi nespadne

J), nebo po železných trámech. Posbírejte všechny věci povalující se z mrtvých nepřátel a odstřelte uchycení řetězů, držících člun. Až spadne, skočte do moře a nasedněte. Nyní stačí opustit prostor a plout po směru šipky na radaru.

3) Fort

Pokud jste hráli demo, tak vám tento level bude velmi povědomý

Za vrakem se ihned vydejte ke kopci napravo. I když je celkem strmý, dá se po něm dostat až nahoru. Učiňte tak a až dojdete na nejvyšší vrcholek, pokračujte cestou dále. Vyhnuli jste se všem vojákům, ušetřili si munici, zdraví a nevyvolali jste zbytečný rozruch. Tak to má být.

Nyní máte opět dvě možnosti - nalevo je tunel vedoucí do spodní části základny a napravo je cesta na kopec. Cestou vpravo budete muset zneškodnit čtyři vojáky a jednoho odstřelovače na kopci, cestou vlevo zabijete také čtyři vojáky, ale odstřelovač si vás nevšimne. Ať se vydáte tam nebo tam, dojdete tak jako tak k pevnosti, kde si opět notně zastřílíte. Jakmile se k pevnosti přiblížíte, postřílejte všechny nepřátele a doběhněte ke stacionárnímu kulometu. Po chvíli přiletí letadlo, které vysadí několik vojáků. Nejdříve tedy zastřelte všechny nepřátele a pak se ihned zaměřte na letadlo, které neustálou palbou zničte. Chvíli to sice trvá, ale zanedlouho budete odměněni nádhernou explozí

V první místnosti se přehraje animace a hned jak skončí, tak zastřelte technika, kterému vezměte magnetickou kartu. V té samé místnosti si kartou otevřete dveře zbrojnice, kde si doplňte zdraví, neprůstřelnou vestu a hlavně si vezměte balíček výbušniny. Vyjděte zpět na chodbu a v další místnosti umístěte výbušninu na turbínu. Nyní máte deset vteřin. Vyběhněte druhou chodbou směřující ven a utíkejte, dokud vám síly stačí. Až se odpočet dostane na nulu, spustí se animace.

J. Hned co budete moci Jacka opět ovládat, doplujte až na ostrůvek vlevo a vystupte z člunu opět na pevninu. Klekněte si a pistolí nebo M4 opatrně zastřelte dva vojáky u domku. Přejděte na ostrov napravo a od mrtvol si posbírejte veškeré vybavení (žraloka na háku můžete odstřelit J). Vejděte do domku, kde si doplňte něco zásob a u dveří vedoucí ven se skrčte. Otočte se vlevo o devadesát stupňů a vykoukněte z okna. Uvidíte tu hlídkový člun - jeho posádku zastřelte a nasedněte do něj. Pokud je ještě několik nepřátel na mostě u druhého domku, zničte je kulometem a doplujte až do zátoky vpravo (je to celkem dálka). Zde nás čeká infiltrace (tento postup berte spíše jako takové zpestření jinak akčního průběhu J). Doplujte až na konec zátoky, kde hlídkuje jeden člun. Poplujte těsně u pobřeží (dejte si pozor, abyste tu neuvízli) a na konci zátoky rychle zahněte na poslední pláž. Tím se osádce člunu vyhnete. Na pláži vystupte a vydejte se nahoru do kopce. Postupujte hustě zarostlou cestou až k vraku letadla.J. Opusťte kulomet a jděte ke dveřím vedoucím do komunikačního centra. Doyle vám oznámí, že jejich otevření chvíli potrvá. Vy si vezměte raketomet ležící na bedně a připravte se na kapku nerovný souboj. Zůstaňte ukrytí za bednou, dokud nepřiletí dva vrtulníky. Ty po vás budou nejen střílet, ale vysadí i skupinu nových vojáků, takže o zábavu nebude nouze. Jakmile je zlikvidujete, můžete buď zničit raketometem vrtulník a nebo vběhnout otevřenými dveřmi do komplexu, záleží jen na vás.

4) Pier

Cílem je najít tábor žoldáků. Malý tábor je hned před vámi - skrčte se, zaměřte a zastřelte dva přibíhající vojáky. Vtáboře si doplňte neprůstřelnou vestu, náboje a zdraví a jděte zpět k rogalu. Prozatím na něj ještě nesedejte, nýbrž si dalekohledem omrkněte terén a označte si vrtulník a hlídkový člun. Střelbou z M4 na hlídkový člun si zároveň přivoláte vrtulník, jehož osádku neprodleně zastřelte. Tím se zbavíte menší komplikace v dalším průběhu. Nachystejte si odstřelovačskou pušku a zbavte se osádky stacionárního kulometu. Pokud vám zbudou ještě nějaké náboje do odstřelovačská pušky, můžete se pokusit zastřelit dva vojáky nahoře na věži (je to ale extrémní vzdálenost) a pokud vrtulník vyloží výsadek, tak zastřelte i jej. Vraťte se zpět k místu, kde bylo vybavení a pokud chcete, můžete se vydat cestou dolů, která rovněž vede k táboru (jen budete muset zabít ještě dva hlídkující žoldáky). Pokud se však chcete jen tak poklidně prolétnout a trochu si užít preciznosti grafiků, nastupte na rogalo.

Přepněte se klávesou [

Pokochejte se výhledem a obsaďte stacionární kulomet - zanedlouho totiž přiletí letadlo, ze kterého se po lanech spustí tříčlenný výsadek (pokud jste jej nezničili již před chvílí). Podle nálady rozstřílejte i samotné letadlo. Postupujte dále po cestě vedoucí směrem k věži (pokud jste nezastřelili dva hlídkující vojáky nahoře na plošině, tak rychle učiňte - zalehněte za křoví a použijte odstřelovačskou pušku). Po žebříku vylezte nahoru (vedle věže je napravo na bedně položená krabička s náboji do samopalu M4 a posbírejte munici od nepřátel (hodí se vám zejména náboje do odstřelovačské pušky). Opět zalehněte a zaměřte se na tábor před vámi - to je váš cíl. Všimněte si dvou vojáků nedaleko nádrže s benzínem (žlutý kanystr). Vystřelte do něj, čímž zabijete oba žoldáky a hned po jejich smrti zastřelte jednoho přibíhajícího žoldáka (nyní nikdo nevystřelí světlici, tudíž vás nebude obtěžovat vrtulník - pokud však přece jen na vás zaútočí, zastřelte obsluhu kulometu a vrtulník odletí). Teď zastřelte jednoho snipera ve věži nalevo a přesuňte se o kousek vlevo. Tím získáte rozhled i na druhou hlídkovou věž, kde je opět jeden sniper. Ten je otočený zády k vám, tudíž ani nebude vědět, co ho střelilo. Jakmile jej zlikvidujete, slezte dolů po žebříku a jděte cestičkou k táboru. Po cestě vás přepadne dvojčlenná hlídka žoldáků, které zastřelte. Postupujte dále, dokud se nedostanete do hustě zarostlé džungle s několika nepřáteli. Je dobré nasnímat si okolí a pak opatrně postupovat vpřed a zabíjet žoldáky. Dole v táboře přežili dva-tři vojáci, kteří pro vás nebudou představovat nějaký velký problém.

Jakmile vyčistíte celý tábor, posbírejte si veškerou munici a hlavně si vezměte raketomet (měli byste nyní mít P90 SMG, M4, odstřelovačskou pušku a již zmíněný raketomet). Prohlédněte všechny ubikace, dokud nenaleznete přístupovou kartu, se kterou se vypravte do velkého skladiště u cesty naproti (vedle něj je zaparkovaný džíp).

Doplňte si munici, otevřete si dveře od zbrojnice, doplňte si munici a zdraví a hlavně nezapomeňte vzít balíček výbušniny. Ten připevněte na nedalekou turbínu. Rychle vyběhněte ze zbrojnice a utíkejte, seč vám síly stačí. Po explozi nasedněte do džípu a jeďte cestou (zezadu vás napadne nepřátelský džíp a zepředu dva vojáci). Jakmile všechny nepřátele zlikvidujete, popojeďte kousek dál, ale nejeďte bezhlavě k cíli, protože napravo je věž s odstřelovačem - raketometčíkem (nic příjemného). Rychle ho zničte a až pak teprve pokračujte dál k přístavišti. Nyní musíte zabít všechny žoldáky v přístavišti (na molu vám mohou trochu pomoci žluté kanystry s benzínem). Rovněž je můžete všechny postřílet kulometem na džípu. Jakmile se všech žoldáků zbavíte, doběhněte až na kraj mola, kde se v animaci osobně setkáte s Harlanem Doylem.

F1] do jiného pohledu (viz obrázek) a doplachtěte na druhou část břehu přímo na travnatý porost (šipkami zatáčíte a mírným pohybem myši stoupáte).

5) Research

Dalekohledem prozkoumejte celou oblast pláže. Jak si jistě uvědomíte, budete muset postřílet velmi početnou skupinu žoldáků. Můžete na to využít odstřelovačskou pušku, raketomet, M4 nebo něco jiného zvašich zásob. Přiletí vrtulník s dalším výsadkem, vojáky samozřejmě bez vyjímky postřílejte (co je vám po tom, že to jsou výsadkáři, ne ?

Vyjděte po schodech a nastupte do výtahu. Jakmile vás vyveze, stačí vstoupit do dveří.

J). Jakmile je všechny postřílíte, vydejte se cestou nahoru k domku se stacionárním minometem (Mortar) . V domku je magnetická karta a něco málo munice. Vraťte se zpět a sejděte dolů. Vejděte do otvoru ve skále a zabijte tu jednoho vojáka. Kartou si otevřete dveře, kde uvidíte takovou milou potvůrku, se kterou budete mít ještě hodně trápení. Pokračujte tunelem, dokud nevypadne přívod světla. Dostanete se až k rozcestí. Vydejte se doprava a v místnosti s generátorem jsou dva vojáci, kteří ho opravují. Zastřelte je a přehoďte spínač. Pak doběhněte k čerpadlu.

6) Treehouse

Zorientujte se a přes pár místností vyjděte ven. V jedné z místností si můžete připomenout legendárního Half-Life (oběť požíraná ve ventilaci

V jedné místnosti je mrtvý vědec, vedle kterého leží přístupová karta. Tu seberte a pokračujte ke dveřím za mrtvolou, které kartou otevřete. Zatáhněte za páku, která otevře bránu k helipadu. Pokud chcete, můžete se v nejvyšším patře SuperVision přes několik nepřátel prostřílet ke skladu zbraní. V přízemí můžete nasednout do neozbrojeného nákladního vozu, což se ale rovná sebevraždě. Tudíž radši jděte po mostě vedoucím z této budovy. Dveře otevřete kartou a zabijte všechny nepřátele na druhé straně. Zbavte se i obsluhy kulometu ve vrtulníku, který po vás znenadání zaútočí. Teď dojděte k mrtvolám a posbírejte co můžete. Jakmile se trochu vyzbrojíte, nasedněte do džípu. Jeďte po cestě k bunkru, dokud nedorazíte kprvnímu zátarasu. Zde zlikvidujte vojáky u stacionárního kulometu, pak všechny na břehu pod vámi a na mostě. Až je všechny zastřelíte, vyběhněte nahoru k bunkru se dvěma nepřáteli (voják a odstřelovač). Odsud si odstřelovačskou puškou namiřte na kopec naproti, kam vám ukazuje šipka radaru. Na kopci je totiž voják s raketometem, kterého je nutné zničit. Možná si budete muset najít jinou střeleckou pozici, někdy se prostě nechce ukázat. Jeďte dál, za mostem sesedněte a zastřelte všechny vojáky. Pod věží seberte výbušninu a přejděte přes propast k bunkru.

Až se k bunkru dostanete, umístěte na stěnu výbušninu a až zničíte zeď, vběhněte dovnitř a postřílejte zbylé vojáky. Zanedlouho přiletí vrtulník, který můžete zničit střelbou ze stacionárního kulometu nahoře na ochozu. Na kovové konstrukci je neprůstřelná vesta, kterou si případně seberte, kartou si otevřete vrata bunkru a vejděte dovnitř.

J). Vyběhněte ven a dostanete za úkol dostat se do komplexu SuperVision. Můžete buďto přejít po lešení zavěšeném na stromech nebo dole po zemi, což ale není vůbec bezpečné. Raději zůstaňte v korunách stromů. Zastřelte vojáky, kteří po vás zaútočí a bitvy dole na zemi si nevšímejte. Na konci lešení slezte po žebříku dolů, jelikož most pod vámi je zřícený. Napravo je také zřícená plošina, ze které však most na prostranství SuperVision vede (tak proč toho nevyužít, že ? J). Vyběhněte na plošinu a vstupte dovnitř.

7) Bunker

Výtahem sjeďte dolů, kde postřílejte všechny vojáky (celkem jsou čtyři). Z této místnosti vedou dvě cesty - obě však vedou přes operační místnost a jsou plné mutantů. Ať se vydáte jakoukoliv, po chvíli se dostanete do místnosti, kde uvidíte skrze okno mutanta požírajícího svou oběť. Z této místnosti jděte dolů, kde jsou opět dvoje dveře. Pravé vedou do místnosti, kde si budete moci doplnit náboje, zdraví a neprůstřelnou vestu. Pak projděte levými dveřmi a pokračujte stále přímo. Cestou dojdete ke stacionárnímu kulometu, který hned obsaďte a zabijte jím několik přibíhajících vojáků. Rovněž si k sobě můžete nalákat mutanty za dveřmi. Jděte dál, dokud nedojdete do místnosti, kde můžete spatřit za tmavým sklem několik vojáků a mutanty v klecích. Schodištěm nalevo se propližte nahoru a přepněte spínač, který vypustí mutanty z klecí. Po boji dorazte vítěze a postupte do další, konečně již poslední místnosti. V ní vás čeká opět několik vojáků a jeden mutant. Všechny zabijte a vyběhněte nahoru k přistávací ploše, kde se spustí animace.

8) Steam

Vzhledem k tomu, že se stmívá, budete muset získat noktovizor (brýle s nočním viděním), který se nachází v táboře žoldáků před vámi. Chvíli si počkejte na břehu, dokud k vám nedorazí hlídkový člun, jehož posádku bez milosti zabijte. Snažte se nestřílet do člunu, budete ho potřebovat. Nastupte do něj a poplujte podél pobřeží doprava. Cestou vás napadne další člun, který rovněž zničte (nejlépe raketou) a pak zastřelte všechny žoldáky na pobřeží.

Na pobřeží doběhněte do jednoho z krajních domků, ve kterém se nachází noktovizor. Nastupte do džípu, který od nynějška opatrujte jako oko v hlavě. Bude se vám velmi hodit. Jeďte po cestě (přijíždějící člun a odstřelovače ignorujte), dokud nedorazíte k prvním vojákům. Ti vám přes cestu položili kmen stromu. Za tuto drzost si zaslouží zastřelit. Po jejich likvidaci vystupte a jděte k řece. Na druhém břehu u domku je voják s raketometem, kterého se urychleně zbavte odstřelovačskou puškou. Nyní nasedněte zpět do auta a všechny nepřátele postřílejte kulometem.

Od jednoho domku na vás zaútočí další džíp s vojáky, který zničte raketou. Zlikvidujte ještě jednoho odstřelovače v okolí a dojděte k domku, kde si posbírejte lékárničku a neprůstřelnou vestu. Vyjděte zdomku a pokračujte po cestě. Dostanete se k dalšímu zátarasu, kde zastřelte všechny žoldáky a zprava zábranu džípem objeďte.

Nyní se již pomalu blížíte k cíli - k táboru nepřátelských žoldáků. Ukládací bod za zátarasem byl poslední, tak se snažte přežít a neopakovat hru znovu. Z auta postřílejte vojáky a popřípadě si vyměňte vůz. Odsud můžete všechny žoldáky postřílet, nevšimnou si toho (což je sice divné, ale lze toho skvěle využít pro vaše účely

J). Všimněte si základny pod vámi - musíte se dostat do jejího středu. Můžete se buďto prostřílet kulometem na voze nebo to vzít klasicky ručně a pěšky. Jakmile zavraždíte všechny žoldáky, zaútočí na vás vrtulník. Rychle ho zničte (stačí trochu zacouvat a teprve pak začít střílet), po boji doběhněte podle radaru do středu základny a prohlédněte si plány položené na krabici. Doyle vás pošle dovnitř - stačí jen dojít ke dveřím.

9) Regulator

Vyjděte ze dveří a postřílejte vojáky u kontejnerů (zde se vám snad jedinkrát vyplatí použít MP5 SMG s tlumičem). Nahoře na jeřábu je jeden odstřelovač, nezapomeňte na něj. Pak se zbavte ještě raketometčíka nalevo ve strážní věži. Od místa, ze kterého jste vyšli se vydejte vlevo, dokud nedorazíte ke věži. Zabijte hlídku kolem a vyšplhejte po žebříku nahoru. Vezměte si raketomet a zlikvidujte odsud všechny techniky a žoldáky v okolí komplexu. Slezte dolů a přejděte přes krátký most a zastřelte zbytek vojáků. Most dále je zničený, vyšplhejte proto po žebříku na strážní věž, odkud se svezte po laně ("Flying Fox"). Na druhém břehu je mezi keři ukrytý odstřelovač, výhled na něj máte z věže, kde byl voják s raketometem. Nyní stačí jen vstoupit do budovy.

Projděte garáží a v další místnosti zahněte doleva. Ze stolu si vezměte červenou přístupovou kartu a odtud pokračujte dalšími dveřmi a po schodišti nahoru až na první poschodí. Z prvního poschodí vyběhněte ještě výše a v dozorčí místnosti zabijte dva žoldáky. Ze stolu si vezměte modrou přístupovou kartu a pozabíjejte vojáky v místnosti pod vámi. Odsud si vezměte zelenou kartu a vejděte do malé místnosti, odkud se dostanete na chodbu. V postupu vpřed vám brání unikající pára. Otevřete si kartou dveře a uvnitř místnosti zatáhněte za páku na stěně. Vraťte se ven ke schodům a projděte chodbou vedoucí dále. Z podlahy také stoupá pára (pokud byste jí prošli, zabila by vás), proto otočte ventilem na trubce, čímž páru zastavíte. Projděte dále.

Za dveřmi jsou vojáci v chemických oblecích, jich se budete muset zbavit. Kartou si otevřete dveře před vámi a uvnitř otočte pákou na stěně. Poslední kartou si otevřete dveře nalevo, kde opět otočte pákou. Posledními dveřmi na chodbě prostor opustíte. Za dveřmi jděte nahoru kolem velkého ventilátoru, kde vás napadnou strážní v neprůstřelných vestách. Můžete je zničit buď střelbou do hasicích přístrojů, které explodují, nebo se krýt za dveřmi a zabíjet je postupně. Až vyběhnete nahoru, dostanete se do řídící místnosti, kde stlačte červené tlačítko. Nastane výbuch a vy můžete vyběhnout dveřmi ven. Tam na vás čeká menší přesila nepřátel, na které vyzrajete tak, že počkáte za dveřmi v temnotě a jakmile sami přijdou, tak je zastřelte. Až odpor utichne, jděte podle radaru k poslední ventilaci napravo. Odstřelte zámek a vejděte dovnitř.

10) Control

Na chodbě před vámi jsou dvoje dveře a ventilační šachta. Oboje dveře vedou do místnosti, kde probíhá souboj mezi mutanty a vojáky. Jakmile boj přestane, zastřelte vítěze. V průchodu dále vám brání zase ta protivná pára. Naproti dveřím je žebřík, po kterém sejděte dolů. Přes ventilační šachtu projděte na chodbu a na jejím konci přepněte ventil, kterým unikající páru vypnete. Vyšplhejte po žebříku zpátky nahoru a projděte chodbou. Na konci cesty máte dvě ventilační šachty. Ta vlevo je správná, bohužel ji však blokuje pára. Nezbývá vám tedy nic jiného, než projít tou vpravo a za ní vylezte po žebřících nahoru, kde otočte ventilem. Hned po otočení ventilu k vám přiběhnou dva mutanti, kterých je třeba se rychle zbavit. Vraťte se zpět ventilační šachtou na chodbu, kde už na vás čeká další mutant (pomůže brokovnice Jackhammer). Pokračujte druhou šachtou a zabijte dalšího mutanta, který vás nečekaně přepadne. Vylezte po troskách do další šachty naproti, z níž vedou dva východy - oba do té samé místnosti, ve které jsou vojáci. Nakoukněte z obou a všechny nepřátele postřílejte. Až vylezete, dojděte k výtahu a sjeďte dolu.

Opět jste svědky boje vojáků a mutantů. Na vítěze znovu použijte hrubou sílu. Po boji se můžete vydat dvěma cestami - předními dveřmi (ty vedou na horní plošinu v hale, odkud můžete postřílet žoldáky) nebo dveřmi napravo (tudy přejděte). Z haly vedou jen jedny dveře, za kterými vstupte do chodby, kde opět probíhá krutý boj. Rychle zabijte dva vojáky u stacionárního kulometu a použijte jej na právě přicházejícího raketometného mutanta a několik dalších vojáků. Z boční místnosti vylákejte pár vojáků a rovněž je zabijte stacionárním kulometem. Místnost na boku vede na toalety, ze kterých se opět dostanete na chodbu. Nakonec vejděte do místnosti s vodní nádrží. Šachtou ve vodě proplavte do zaplavené chodby, kterou proplavte. Vyjděte ven a zastřelte nepřátele pod vámi. Po jejich likvidaci se vraťte šachtou do vody a proplavejte zpět do místnosti, kterou jedinými dveřmi opusťte.

11) Rebellion

Prostřílejte se ven, kde zuří opravdu krutý boj. Nemíchejte se do něj nějak ve velkém, stačí zlikvidovat vojáky a popřípadě vylézt na věž a mortarem zlikvidujte všechny vojáky a mutanty (což je ale dost riziko, protože po vás neustále pálí raketami). Ve strážních věžích jsou odstřelovači a dole na zemi jsou nejen mutanti, ale i vojáci. Nejlepší je rychle zastřelit dva vojáky na ochozu u stacionárního kulometu, urychleně nastoupit do džípu dole a odjet pryč. Doplňte si náboje a M4 vyměňte za AG36. Jestli chcete jít pěšky, můžete jít tunelem napravo, nebo můžete jet džípem.

Na kopci nad věží napravo je rogalo, kterým si můžete poměrně hodně zkrátit cestu a vyhnete se tak dvěma raketometným mutantům a jednomu normálnímu skákavému mutantovi.

Rozhodněte se, jak se nepřátelům vyhnete, ty které uvidíte stát na cestě, můžete vozem srazit. Bohužel tato lokace je velmi ohromná, nezatěžujte se tedy likvidací každého nepřítele. Postupujte cestou z tábora a na křižovatce si podle potřeby vyměňte vůz. Zahněte doleva a stále jeďte dál, dokud nedojedete ke zničenému mostu. Vystupte, rozběhněte se a přeskočte na druhou stranu. Pokračujte po cestě do kopce (směr jihovýchod - obrázek), dokud nedojdete ke staré zničené pevnosti (jsou zde dva vojáci, velký neozbrojený mutant, jeden mutant sAG36 a jeden stacionární kulomet plus nějaká ta výbava).

Zastřelte přibližujícího se ozbrojeného mutanta a vyjděte po schodech nalevo. Napravo na vás v průchodu čeká obrovský mutant, kterého rychle zabijte a u stacionárního kulometu je ještě jeden voják, kterého také zastřelte. Za chvíli přijde druhý voják, se kterým proveďte totéž, co s mutantem. Posbírejte si veškeré zásoby a sejděte dolů po schodech k džípu, do kterého nasedněte. Ještě nejezděte po cestě, nýbrž zajeďte opatrně dolů k moři, kde můžete zastřelit vojáka s raketometem na majáku. Nyní už můžete jet po cestě směrem k majáku. Po skalním převisu přejděte na kopec naproti, kde zabijte další vojáky, kteří by na vás po cestě zaútočili. Jsou tu dvě rogala, která můžete použít (což vyjímečně nedoporučuji, protože na místo, kam doplachtíte, se zanedlouho dostanou tři raketometní mutanti, jeden ozbrojený mutant a dva skákaví mutanti - hezké, nemyslíte ?

J. Radši se vydejte dále cestou ve voze, dokud na vás nezaútočí vrtulník. Zastřelte obsluhu kulometu a přejděte most, kde zlikvidujte všechny mutanty a vojáky. Před dalším mostem jsou zátarasy, přes které se bohužel džípem nedostanete. Budete tedy muset vystoupit. Ve věži napravo je voják s raketometem, kterého pro jistotu zastřelte. Za mostem jsou na cestě před archivem jsou další zátarasy (tady si dejte obzvláště velký pozor, neboť se zde vyskytuje velmi početná skupina profi vojáků se speciálními neprůstřelnými štíty, helmami, termovizorem a brněním). Budete je muset všechny zabít. Jakmile tak učiníte (bezvadně tak budete činit z věže a spomocí raketometu), dojděte do muničního skladu vlevo, kde si podoplňujte náboje, neprůstřelnou vestu a zdraví. Pak jen stačí dojít ke dveřím do areálu archivu.

12) Archive

Tady na vás čekají sotevřenou náručí noví mutanti, kteří jsou zmutovaní, silní, rychlí, umí střílet a jsou neviditelní (celkem smrtící kombinace). Abyste je mohli detekovat, stačí zapnout CryVision (noční vidění). Zaběhněte rychle do chodby vlevo a otočte se. Zapněte si noktovizor a počkejte, dokud jeden z neviditelných mutantů neprobourá sklo v sousední kanceláři. Až bude u vás, zabijte ho (nejlépe brokovnicí). Běžte dále přes vrata vlevo a probojujte se skupinou neviditelných mutantů až do místnosti s otvorem ve středu, kde rychle odtlačte sudy s deskou a skočte do vody. Do místnosti totiž naskáčí další neviditelní mutanti (bojovat s nimi je poněkud riskantní, proto radši volte úprk). Dole je díra v pletivu, proplavejte tedy tunelem na druhou stranu a vyšplhejte po žebříku nahoru. Zabijte skákavého mutanta, aktivujte přepínač na zdi u mrtvého vědce a projděte dveřmi. Dostanete se do další místnosti s několika normálními a několika neviditelnými mutanty. Všechny zastřelte a pokračujte dveřmi na západě, dokud nedojdete do malého skladiště.

Dojděte až k mrtvole technika naproti a doplňte si zdraví a náboje do brokovnice. Nastupte do výtahu a sjeďte dolů.

Dole už budete čelit i lidským protivníkům. Probojujte se chodbou, dokud se nedostanete do místnosti s mnoha vojáky a krabicemi. Zde nejdříve zastřelte raketometčíka a odstřelovače naproti na ochozu. Pak se zaměřte na vojáky dole a jakmile je všechny zabijete, vezměte si od raketometčíka žlutou kartu, kterou otevřete dveře. Opusťte tuto halu a pokračujte chodbami (na jednom místě vpravo je mrtvola, lékárnička, neprůstřelná vesta a náboje do odstřelovačské pušky). Postupně se dostanete až ven, kde odstřelovačskou puškou zlikvidujte množství vojáků. Pokud někdo přežije, jednoduše ho zabijte potom. Všimněte si také vysoké věže u vrtulníku - nahoře je raketometčík. Zabijte ho a nastupte do vysokozdvižného vozíku, kterým dojeďte až na druhý konec k věži. Posbírejte si vybavení a vstupte velkými vraty do haly, kde probíhá souboj mezi velkým mutantem (který naštěstí nemá implantován na ruce raketomet) a několika vojáky. Jako vždy budete muset všechny zastřelit (ovšem jako vždy s použitím triku) - probojujte se pouze vlevo a vyběhněte na kovovou konstrukci, odkud pozorujte boj. Po bitce jen zastřelte vítěze a střelte do zavěšené krabice nedaleko vás. Krabice spadne a vyrazí pletivo. Skočte dolů, projděte šachtou a jakmile vylezete ven, svezte se výtahem naproti.

13) Cooler

Až výtah zastaví, jsou na chodbách ve vašem blízkém okolí dva raketometní mutanti, se kterými si prozatím nic nezačínejte. Problém je vtom, že se k vám přibližují. Na nic nečekejte a vyběhněte z výtahu napravo, na chodbě zahněte doleva a v této chodbě (je tu potrubí) zatočte vpravo za trubky (jsou tu dvě nádrže). Zde jste prozatím v bezpečí. Skočte do ventilační šachty, kterou se proplazte až na místo, odkud budete moci shlédnout boj mezi mutanty a vědci.

U kulometu vojáků jsou náboje a žlutá karta. Vraťte se do předešlé místnosti a poslední dveře otevřete kartou. Za nimi se probojujte chodbou plnou mutantů až do kruhové místnosti s velkým hologramem.

Z této místnosti vedou jen jedny dveře, kterými projděte a na konci chodby zahněte doprava. V místnosti projděte dveřmi, pak místností se zatopenou podlahou až na další chodbu, kde se opět odehrává souboj mezi vojáky a mutanty. Z této chodby se dostaňte do druhé místnosti s hologramem a na její druhé straně skočte do místnosti, kde aktivujte spínač na zdi. Tím otevřete poslední dveře. Projděte nimi a dojděte k výtahu.

Svezte se dolů a vejděte do haly, kde už poněkolikáté probíhá nelítostný boj. Ignorujte ho a rychle běžte do severovýchodního rohu místnosti. Vlevo jsou malé dveře a vpravo velká vrata. Vstupte do malých dvířek, zastřelte dva vojáky a tím se dostanete mimo bojové pole. Pokračujte chodbou a doběhněte nahoru na plošinu. Odtud máte výhled do další haly s vojáky a mutanty. Všechny postřílejte a vstupte do místnosti se čtyřmi vodními nádržemi. Na stěně naproti plošině, kde byli vojáci, je ventil, kterým otočte. Místnost se naplní vodou - setrvejte na hladině (nebo se o to alespoň pokuste) a proplavejte otvorem ve stropě. Zde projděte šachtou, dokud se nedostanete na částečně zatopenou chodbu. Zde na vás čeká raketometný mutant, kterého rychle zastřelte - například brokovnicí.

Po jeho zneškodnění vejděte do místnosti, kde potkáte Valerii. Pomozte ji zabít dva malé mutanty a spustí se animace.

14) Boat

Na ostrově před vámi jsou dva tábory. Nejdříve ze všeho zaparkujte člun za kámen před vámi, odkud budete moci z relativně bezpečné pozice zastřelit vojáky poblíž. Až je zabijete všechny, poberte si vybavení a pokračujte cestou až do tábora vzadu. Na rozcestí (je zde vrak tanku) se můžete rozhodnout, jakou cestou se vydáte. Můžete zaútočit buďto zprava a to s celkem vysokým rizikem, a nebo se doplazte levou cestou za keř, odkud odstřelovačskou puškou zastřelte tak dva - tři vojáky. Pak si vezměte samopal a postřílejte zbytek, který k vám doběhne. Ve stanu si vezměte tři balíčky výbušniny a doplujte na další ostrov. Zde hlídkují dva bojové čluny, kterých se pro jistotu zbavte. Pokud alespoň jeden člun zůstal použitelný, nastupte do něj a kulometem rychle postřílejte všechny vojáky na ostrově. Bezpečnější metoda je vzít si odstřelovačskou pušku a všechny žoldáky na břehu zastřelit z dálky. Dejte si pozor především na vojáky s raketomety. Také nezapomeňte na žoldáka vzadu za chatkou - stojí u stacionárního kulometu (je proto výhodné napadnout ho zezadu

Nahoře na kopci vlevo na vás totiž zaútočí několik dalších žoldáků, z nichž jeden disponuje raketometem. Musíte být rychlejší a zbavit se jich nejlépe všech najednou, nebo alespoň nejdříve raketometčíka. Rovněž si povšimněte mostu z prken vpravo. Stojí na něm voják, kterého můžete zneškodnit tak, že prostě odstřelíte prkna, na kterých stál a on hezky spadne dolů na zem

Prostřílejte se skupinou vojáků a opět umístěte na nádrž výbušninu. Utečte před explozí a naskočte na rogalo, kterým doplachtěte až na druhý břeh k vraku lodi. Pokračujte dále po kopci nahoru, dokud nedojdete ke keři. Zalehněte a prozkoumejte dalekohledem okolí - je tu příliš velký výskyt žoldáků - nejprve zlikvidujte všechny raketometčíky a odstřelovače na strážných věžích a nakonec se postarejte i o žoldáky na zemi. Naskočte do nedalekého džípu a dojeďte až k další věži, kterou zničte. Nyní máte poslední úkol - zničit loď. Ještě jednu poznámečku - musíte mít plně nabitý raketomet !

Vezměte člun, doplavte k boku lodě a zastřelte dva raketometčíky.

Vyšplhejte po rybářské síti na levoboku a zastřelte technika. Jakmile se dostanete na palubu, dojděte nejdříve do kajuty, kde zastřelte dalšího technika a odtud dojděte na protější konec lodě. Zde odhoďte raketomet a vraťte se do kajuty. Vezměte výbušninu, položte ji dozadu na nádrž a utečte na protější část lodi, na které jste odhodili raketomet. Kryjte se za bednami, protože na vás znenadání zaútočí plukovník Richard Crowe v opancéřovaném vrtulníku. Začíná dramatický souboj. Snažte se po něm střílet jen v momentech, kdy bude chvíli nehybně stát. Jakmile vám dojdou všechny náboje, rychle sprintujte až do kajuty. Po cestě nezapomeňte sebrat raketomet a vběhněte dovnitř kajuty. Odtud opatrně ze dveří postupně vystřelujte další rakety (snažte se ani jednou neminout - spotřebujete totiž všechny rakety i když budete velmi přesně mířit !). Navíc jste omezeni časem - musíte stihnout zničit Crowův vrtulník dříve, než se loď potopí. Jde to opravdu ztuha. Pokud se začne kajuta naplňovat vodou, vyběhněte po schodech ještě o kus nahoru na střechu kajuty, kde se snažte alespoň částečně krýt za stožárem. Po několika nezdarech se vám vrtulník povede zničit - to je ta pravá chvíle na to skočit do moře a počkat na člun, který vás vyloví.

J. Posbírejte si náboje hlavně do odstřelovačské pušky (v chatce) a nezapomeňte na raketomet (zde vám prokáže službu). J. Až bude klid, nasedněte do buginy a dojeďte až k první věži, u které je několik vojáků. Opatrně je ze zálohy zastřelte nebo přejeďte a umístěte výbušninu na nádrž pod věží. Rychle utečte a sejděte dolů z kopce k nafukovacímu člunu. Odtud zničte ještě dva hlídkující čluny a doplujte až na druhý břeh. Zabijte několik vojáků a přeplavejte na ostrov naproti.

15) Catacombs

Aby toho nebylo málo, následuje opět další velice těžká mise - lidští protivníci tu představují jen takovou rozcvičku (však uvidíte za chvíli). Hned po animaci se dostaňte k táboru na pravé straně jezera. Postupně budete muset zastřelit normální žoldáky a i malé mutanty (teprve tady poznáte, jak velké dovedou být svině). Z tábora si vezměte výbušninu a probojujte se až do ruin na levé straně jezera. Výbušninu použijte na zasypaný vchod a po explozi vstupte do katakomb.

Peklo začíná - v první místnosti vás napadnou tři zneviditelňující se mutanti, které rychle zastřelte a vezměte si jejich zbraně (jsou to obyčejná tintítka MP5 SMG s tlumičem - použijte je jen v případě nejvyšší nouze). Poté zabijte raketometného mutanta a nakonec skákavé mutanty (a že jich ještě bude !). U těch skákavých bestií si můžete pomoci rozstřelením tlakových nádob s jedovatým plynem. Pobijte další mutanty, dokud nedojdete k PDA na poschodí. Doplňte si zdraví, neprůstřelnou vestu a vezměte si další výbušninu. Pokračujte cestou dál, doplňte si vybavení a můžete se rovněž pokusit několik mutantů nalákat ke stacionárnímu kulometu. Dojděte do velké haly, kde se vyvražďují vojáci a mutanti všech typů (i dva raketometní

L). Někam se schovejte a zabijte vítěze. Pokud jste došli až sem, tak už si nezoufejte, utrpení pomalu končí ! Doběhněte na druhý konec haly (podle radaru) k zasypanému východu. Položte na kameny výbušninu, utečte a po explozi projděte otvorem.

16) River

Přes několik vojáků se probojujte až na břeh řeky. Zde najdete nafukovací člun, se kterým vám další postup moc nedoporučuji.

Vydejte se podél levého břehu, kde zabijte několik vojáků, raketometčíka na kopci a osádku hlídkového člunu. Do člunu nastupte (pokud je alespoň jakž takž použitelný) a doplujte podle radaru až k pontonovému mostu sněkolika nepřáteli a buginou. Všechny postřílejte a vraťte se sčlunem o kus zpět. Otočte to zpět kmostu, rozjeďte se a přeskočte ho. Skok vám člun trochu poškodí, u břehů si můžete přestoupit (hlídkových člunů je zde dostatek).

Pokračujte podél břehů a zničte jeden vrtulník. U mola je nafukovací člun, vystupte a pokračujte po pevnině. Zde zastřelte několik žoldáků (rovněž je lze zastřelit přímo z člunu), odstřelovačskou puškou zastřelte obsluhu u dvou stacionárních kulometů na břehu a několik žoldáků a vraťte se zpět do člunu. Pokračujte až na samý konec zátoky, kde uvidíte na břehu dopravní letadlo. Vystupte tedy z člunu a pozabíjejte všechny žoldáky, kteří na vás zaútočí. Nezapomeňte na vojáka s raketometem na kopci. Až je všechny postřílíte, pokračujte jedinou cestou podle radaru. Až dojdete na místo, aktualizují se vám úkoly a dva přibudou - a to zabít Richarda Crowa i s jeho společníky a stáhnout data z vozu do vašeho PDA. Bez vrtulníku už Richard není tak bezvadný a ani moc odolný. Zabijte nejdříve všechny jeho žoldáky a až poté přistupte k likvidaci samotného Crowa. Nyní už jen stačí doběhnout k satelitnímu vozu a na jeho zadní straně aktivovat panel. Spustí se animace, ozve se vám Valerie a trochu prohledá Richardovu mrtvolu.

17) Swamp

Valerie se stane vaší ozbrojenou společnicí, kterou nepřátele nemohou zabít (alespoň jedna výhoda). Vystřílejte všechny žoldáky v táboře a nastupte do auta. Tentokrát ale nebudete řídit, ale pouze obsluhovat kulomet a raketomet (zcela postačí jen kulomet). Postřílejte všechny útočící nepřátele v džípech a ve vrtulníku. Pěší vojáky si můžete nechat jako takovou třešničku na dortu

Uvnitř postřílejte ochranku a z kufříku na poschodí seberte odpalovací klíč k bombě. Teď vás čeká návrat za Valerií, se kterou docestujete k další bráně, kterou otevře. Jděte do tábora před vámi a vyvolejte poplach. Jedinou cestou jak na vás mohou je po mostě (ideální stanoviště pro odstřelovače

J. Až projedete jedním z táborů, tak Valerie senzačně zaparkuje džíp přímo do bažiny (znáte to - ženská za volantem je jako auto bez řidiče J), takže ho již nebudete moci použít. Smůla. Naproti je základna, do které se máte dostat (nebo spíše Valerie se tam chce dostat a vy ji v tom musíte pomoci). Dobytí základny není zrovna obtížné, pokud víte, jak na věc. Zastřelte dva odstřelovače na věži, vojáka u stacionárního kulometu a sami kulomet obsaďte. Nyní se k vám začnou přibližovat vojáci, které kulometem snadno zneškodníte. Po jejich eliminaci vyběhněte v budově na poschodí a v části Guard Room si podle potřeby vezměte neprůstřelnou vestu. Sledujte Valerii, dokud nehackne počítač. Následujte ji ke dveřím, vedoucím do další části komplexu. Valerie je otevře a vběhne dovnitř. Opět ji sledujte a střílejte po nepřátelích, dokud nedorazíte do budovy Control Center. Jděte za ní, dokud vám nepoví o přístupových kódech. Na vás je, abyste kódy našli a donesli jí je. Jděte do plánovací místnosti (Mission Planing) a postřílejte všechny vojáky. V místnosti napravo si vezměte ze stolu žlutou přístupovou kartu a projděte budovou. Za ní vstupte do velitelské budovy (Head Quarters), kde jsou dveře. Použijte na ně kartu a jděte dál.J), tak toho náležitě využijte a všechny postřílejte. Pak jen vstupte do tábora a jděte do zbrojnice, ve které si doplňte zásoby. Na konci zbrojnice najdete bombu položenou na vysokozdvižném vozíku. Valerie do vozíku nastoupí a dojede na něm k poslední bráně. Stačí doběhnout za ní a podívat se na animaci.

18) Factory

Máte se dostat do továrny. Jednoduše postřílejte všechny vojáky za mostem, přivolejte výtah a počkejte, dokud dovnitř nedojede Valerie i s bombou. Až k vám dojede, slezte se dolů a postřílejte ochranku na chodbě. Dostaňte se na horní část kovového ochozu v hale, ze kterého projděte do sousední haly a sejděte dolů. Otevřete dveře a počkejte, než Valerie nepopojede. Opět postřílejte ochranku na chodbě a na jejím konci aktivujte panel na stěně. Valerie se posune za další dveře a sestoupí z vozíku. Doprovoďte ji do místnosti, kde se přehraje animace a počkejte, než Valerie připraví bombu k odpálení. Jak ji bude připravovat, budou vás postupně ze všech koutů napadat členové ochranky (dveře před vámi a chodba, ze které jste přišli). Až zastřelíte asi pátou skupinku, tak vám Valerie oznámí, že bomba je připravená k odpálení a přiběhne zpátky k vám. Dveřmi, které byly předtím zavřené, projděte podle radaru dál skrze dvě místnosti k výtahu. V další animaci vás a Valerii zajme doktor Krieger. Ocitnete se ve vrtulníku (kde se moc dlouho neohřejete) a voják vás vykopne ven do džungle plné mutantů. Valerie vám ale shodí M4 s deseti náboji (zarážející štědrost

J). Na vás je, abyste si dole nějak poradili a nepřišli k úhoně.

19) Dam

Hned jakmile budete moci Jacka ovládat, držte a nepouštějte klávesu pro sprint ! Rychle si seberte samopal a skočte dolů do vody (jděte až na kraj vodopádu), kde budete v relativním bezpečí. Mutanti asi nemají rádi vodu

Rychle naskočte dovnitř a dvěma funkčními kulomety uvnitř postřílejte všechny mutanty (budete muset přestoupit i ke kulometu na druhé straně - mutanti útočí odevšad).

Uvnitř vraku si nezapomeňte vzít neprůstřelnou vestu a náboje do samopalu. Přejděte na druhou stranu a jděte k bráně u základny na kopci. Za bránou zabijte raketometného mutanta a navštivte skladiště zbraní. V animaci se dozvíte, že jste se infikovali mutagenním sérem, tudíž jste vy i Valerie poněkud zelení. Doplňte si zásoby, které vám ukradl Krieger a vezměte si zelenou kartu (zelená k zelené

Nakonec pozabíjejte všechny mutanty se samopaly AG36 a OICW (pořádně se na vás vybavili

J. Opatrně postupujte řekou, dokud nedorazíte k místu, kde uvidíte vyčnívat zpoza stromů bednu, u které leží P90 SMG s padesáti náboji. Pokračujte dále, dokud nedojdete k vraku vrtulníku. J). V zadním plotě si otevřete dvířka a nastupte do džípu. Přejeďte pomalu po mostě a následně přejeďte nebo postřílejte několik raketometných mutantů (na první části ostrova je jich odhadem 8). Potom mutanty nahradí několik profi vojáků, které také zastřelte.J). Seberte si všechny náboje a dostaňte se přes dva skalní výběžky dole vpravo na druhý břeh. Pokud chcete, můžete se pokusit vyškrábat na kopec k satelitnímu přijímači (v budce vpravo je totiž odstřelovačská puška, se kterou můžete v klidu zastřelit většinu profi vojáků u komplexu se sochami). Jděte cestou, dokud nedorazíte k velkému komplexu se dvěma velkými sochami doktora Kriegera. Dole je profi voják u stacionárního kulometu. Zabijte ho a ve skladišti vlevo si doplňte trochu munice (toto skladiště moc dobře vybavené není. Vyběhněte nahoru do kopce, kde pozabíjejte poslední nepřátele (profi vojáci) a vstupte do budovy.

20) Volcano

A máme tu poslední část celé hry. Začínáte na chodbě, kde pobijte velké množství profi vojáků (takové živé tanky

Vyjděte ven, kde na vás v údolí čeká asi šest raketometných mutantů a dva menší s AG36 (o zábavu rozhodně nebude nouze). Na raketometné mutanty použijte kulomet MG24 SAW a na zbytek OICW. Dejte si pozor zejména na schůdky u vaší pravé ruky, nepřátelé se k vám mohou dostat a lehce vás zabít. Bohužel náboje z kulometu asi na všechny raketometné mutanty nevystačí, tak ty zbylé zlikvidujte buďto raketometem (do toho si ale náboje radši šetřete) a nebo OICW. Je to opravdu těžké. Pokud se vám je podaří všechny zničit, sejděte dolů, posbírejte si náboje, zkontrolujte radši ještě jednou okolí, jestli nějaký mutant stále nežije a vstupte do velkých vrat nalevo, kde aktivujte spínač. Vyjděte ven a dojděte až ke konstrukci plošiny, u které je výtah. Aktivujte panel, nastupte dovnitř a vyvezte se nahoru na plošinu. Zastřelte jednoho ozbrojeného mutanta (podle situace) a nachystejte si raketomet, kterým vystřelte několik raket (ideálně všechny) do prostoru, kde jsou vzadu dvě nádrže, které bohužel nelze zničit. Střelte přímo mezi ně, a pak ještě těsně nad první i druhou. Postup zopakujte ještě jednou nebo dvakrát (podle toho, kolik máte raket), dokud nebude ukazatel kolem radaru v klidu.

Pokud tak učiníte, bezpečně zneškodníte téměř všechny nepřátele, aniž byste s nimi přišli do kontaktu (možná se vám podaří zabít je všechny - pak to budou všude samé neprůstřelné vesty, samopaly OICW a raketomety

Přejděte po mostě a pokud někdo přežije, tak ho jen dodělejte. Poberte si všechno vybavení a vyjděte po schodech vpravo nahoru ke dveřím. Jakmile se otevřou, nachystejte si raketomet a setrvejte na místě. Za operačním panelem můžete spatřit krčícího se Doyla. Vystřelte tam raketu nebo granát z OICW nebo AG36 a spustí se animace, po které je již definitivní KONEC HRY !!!

 

J) a doplňte si náboje a život. Pokračujte dále, dokud na scénu nevstoupí zmutovaný doktor Krieger a jeho poskoci (teď už moc jako doktor nevypadá J). Zabijte nejdříve vojáky a teprve nakonec se věnujte jemu samotnému. Pokud náhodou nebudete moci Kriegera najít, tak se podívejte na ochoz nad vámi, kde určitě bude pobíhat a střílet po vás. Po jeho likvidaci se spustí animace, ve které Jack Kriegera vyslechne a naskytne se vám rovněž pohled na zmutovanou Valerii (takhle není tak pěkná jako normálně J). Vyvezte se výtahem nahoru a dojděte do skladiště zbraní. Nyní si doplňte zdraví, neprůstřelnou vestu a vezměte si s sebou následující vybavení : Raketomet RLX 9157 s plnou municí, kulomet MG24 SAW (rovněž s maximem munice) a OICW (plus munici). J).

F. Cheaty na závěr

Potřebujete upravenou knihovnu

[

[

[

[

[

Dev.lua (například z GameStar DVD 62/2004), kterou překopírujte originální soubor v hlavním adresáři hry. Nyní upravte zástupce hry dopsáním parametru "-DEVMODE". Uložte změny a spusťte hru, při jejíž hraní stiskněte následující klávesy :BackSpace] - NesmrtelnostO] - 999 nábojůP] - Všechny zbraněF4] - LétáníF1] - Pohled první osoby

KONEC.

 

A nakonec ještě pár tipů, které nám poslal

Black Perseus (blackperseus@centrum.sk) :

Táto hra vo mne vyvolala rozpačité reakcie. Je pravda, že ide o nevídanú grafiku a umelú inteligenciu a prvé levely som si na najťažšej obtiažnosti skutočne užíval. Potom prišli príšery (to som prehĺtal dosť ťažko) a keď som sa stretol s tými neviditeľnými a s tými s bazukou miesto ruky, tak som takmer túto hru bez milosti vymazal. Nakoniec som to ale na tej realistickej obtiažnosti dohral a hru som si začal užívať znova v posledných štyroch leveloch, najmä kvôli videosekvenciám, vďaka ktorým príbeh perfektne gradoval.

Pár tipov :

1)

Vždy zbierajte všetko, čo ostane po mŕtvolách (zbrane, panciere, lekárničky).

2)

Červený ukazovateľ vpravo dole sú vaše životy, oranžový váš pancier a modrý váš dych, ktorý sa míňa pri rýchlom šprinte alebo pod vodou.

3)

Vľavo dolu máte ďalší ukazovateľ; zelená bodka v strede ste vy, blikajúca bodka miesto kam máte ísť. Stĺpiky po krajoch vám ukazujú level nápadnosti, ak sú červené, nepriateľ vás vidí, a ak vy nevidíte jeho, máte smolu.

4)

Vždy si všímajte úlohy, vyvoláte štandartne tlačidlom [Tab].

5)

Keď získate ďalekohľad a nočné videnie, nezabudnite ich používať, sú veľmi dobrými pomocníkmi.

6)

Ak máte kedy, nezabúdajte si pravidelne nabíjať, aby ste sa náhodou nepostavili nepriateľom len s jednou guľkou v zásobníku.

7)

Uvedomte si, že medzi obtiažnosťami easy a realistic je naozaj priepastný rozdiel. Líšia sa nie len silou, ale aj počtom nepriateľov. Hru som druhýkrát prechádzal na easy, takže viem, o čom hovorím ;-).

8)

Naraz môžete niesť iba štyri zbrane, zahadzujete štandartne klávesou [J].

9)

Keď nemusíte, neničte autá, nákladiaky, člny, nikdy neviete, kedy sa vám zídu.

10)

Ak treba, využívajte statické guľometné a granátometné hniezda; osobne som granátomety moc nevyužíval, ale guľomety... tie som si chcel zobrať domov :-).

11)

Keď používate sniper, vždy si pri mierení ľahnite, budete mať síce obmedzený pohyb zameriavača, ale takmer stopercentnú úspešnosť streľby, pretože v ľahu sa vám tak netrasú ruky.

12)

Upozorňujem na lezenie po rebríkoch : smer určujete myšou a leziete vždy šípkou hore, šípkou dole akurát zoskočíte, a to nie vždy končí dobre.

13)

V tmavých chodbách nezabudnite na baterku, štandartne [L].

14)

Keď budete meniť zbrane a muníciu, dbajte na to, že niektoré typy nábojov pasujú do rôznych typov zbraní. V takom prípade naberiete jeden počet nábojov a míňate ho viacerými zbraňami.

KONEC.

 
 
 
- Velmi užitečný společník. Po dopadu zahalí okolí do nepropustného oblaku jedovatého kouře a jakmile se k němu nějaký protivník přiblíží, kontaminuje se a zemře.

1) Machette

C. Zbraně :

Jak asi tušíte, jsou to údaje uvedené firmou samotnou a jestli hra někomu nepůjde na plné detaily zcela plynule, tak už opravdu nevím

Na této sestavě hru spustíte v rozlišení 640x480 na nejnižší detaily - o plnohodnotném zážitku se nemá cenu zmiňovat

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář